Sprawozdanie ze spotkania Zarządu Osiedli Sienkiewicza, Asnyka, W. Pola

Wieliczka 02.02.2012r

Sprawozdanie nr II/12

z posiedzenia Zarządu Osiedla Sienkiewicza, Asnyka, W. Pola, które odbyło się w dniu 2 lutego 2012 roku w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Sienkiewicza 24.

W posiedzeniu udział wzięli Piotr Marzec, Dorota Stec – Fus i Kazimierz Gastoł.

1. Tematem posiedzenia był projekt budowy spalarni i grzebowiska dla zwierząt na Baryczy. Uczestnicy spotkania podnosili problem bliskiej odległości spalarni od miasta i wynikające z tego zagrożenia dla mieszkańców. Najpoważniejszym jest zbyt mała kwota, przeznaczona na instalację urządzeń zabezpieczających prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie obiektu. Zebranych zaniepokoiło również to, że drogi dojazdowe do grzebowiska i do spalarni przebiegają przez gęsto zaludnione osiedla. Za dodatkowy argument przeciwko lokalizacji spalarni odpadów biologicznych w tym miejscu uznano medialne doniesienia z ubiegłego roku dotyczące niewłaściwego przechowywania odpadów medycznych przed ich utylizacją.
Radni zgodzili się ponadto, iż nie sposób zaakceptować budowy kolejnej inwestycji szkodliwej dla środowiska przy granicy miejscowości ubiegającej się o status uzdrowiska.
2. Po wnikliwym rozpatrzeniu wszystkich argumentów członkowie Zarządu jednogłośnie
opowiedzieli za poparciem protestu przeciwko budowie spalarni i grzebowiska w proponowanym miejscu.

Przewodniczący Zarządu Członek Zarządu Członek Zarządu

Piotr Marzec Dorota Stec-Fus Kazimierz Gastoł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>